Studia II stopnia
PROGRAM
Studenci kulturoznawstwa Europy Środkowo-Wschodniej opowiadają, dlaczego warto studiować w KSIEŚW UW
TOK STUDIÓW
Zaliczenie semestru | warunkowe zaliczenie, powtarzanie semestru
Indywidualny Tok Studiów (ITS)
Urlopy studenckie |urlop naukowy, urlop okolicznościowy, urlop zdrowotny
Prace magisterskie | zasady edycji prac, składanie prac, obrona
Opłaty za studia | rozłożenie opłat na raty, obniżenie opłat
Regulaminy i zarządzenia | zasady studiowania na WLS, załączniki KSI, zarządzenia Kierownika KSI
PRZYDATNE LINKI
Biblioteka Wydziału Lingwistyki Stosowanej
eduroam | Darmowe Wi-Fi na UW
Konto pocztowe dla Studentów UW | Usługi Google dla UW
Office 365 dla studentów | darmowy Office dostępny online
Biuro Karier Uniwersytetu Warszawskiego
Ombudsman (rzecznik praw) Uniwersytetu Warszawskiego
Od początku listopada 2011 roku na terenie Uniwersytetu Warszawskiego działa ombudsman, czyli rzecznik akademicki do spraw studenckich i pracowniczych. Ombudsman to osoba niezależna i neutralna, do której studenci i pracownicy mogą zwracać się z prośbą o wsparcie w sprawach dotyczących uczelni. Pomoc rzecznika ma charakter poufny, zainteresowani mogą pozostać anonimowi.
Rektorska Komisja ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji
Zgodnie z zarządzeniem Rektora celem działania Komisji jest dbałość o przestrzeganie na terenie Uniwersytetu Warszawskiego równego traktowania kobiet i mężczyzn oraz przeciwdziałanie wszelkim innym formom dyskryminacji, w szczególności ze względu na płeć, wiek, rasę, wyznanie, religię, niepełnosprawność czy orientację seksualną.
Równoważni UW
Strona, zawiera kompleksowe i praktyczne informacje m.in. w zakresie tego czym jest dyskryminacja, jakie są jej rodzaje i przykłady (również z życia uczelni), co zrobić w przypadku bycia świadkiem dyskryminacji lub jej ofiarą, do jakich instytucji można się zwrócić o wsparcie i pomoc na UW i w kraju.
Akademicka Poradnia Prawna
Akademicka Poradnia Prawna na Uniwersytecie Warszawskim jest jednostką świadczącą bezpłatną pomoc prawną dla studentów warszawskich uczelni. Nasza oferta dotyczy pomocy w sprawach typowo „studenckich” (m.in. regulaminy studiów, regulaminy pomocy materialnej). Udzielamy porad także z zakresu m. in. prawa cywilnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa pracy, prawa administracyjnego. Nie udzielamy porad z zakresu prawa karnego i podatkowego. W naszej Poradni dyżurują Starsi i Młodsi Doradcy. Młodsi Doradcy, to studenci Wydziału Prawa i Administracji UW. Nad jakością udzielanych porad czuwają Starsi Doradcy, posiadający doświadczenie w doradztwie prawnym.
Centrum Pomocy Psychologicznej
Centrum Pomocy Psychologicznej zostało powołane przy Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest inicjatywą wyrastającą z wciąż rosnącej troski władz naszej Uczelni o zdrowie psychiczne studentów i pracowników. Centrum Pomocy Psychologiczne powstało jako wynik rozmów, pomysłów i wysiłku osób i środowisk zaangażowanych w dotychczasowe działania wspierające na rzecz członków społeczności akademickiej, w tym w szczególności Pani Prorektor ds. studenckich prof. Jolanty Choińskiej-Miki oraz prof. Dominiki Maison – Dziekan Wydziału Psychologii. Oferowane wsparcie bazuje również na wieloletnich doświadczeniach Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UW, które wspiera studentów doświadczających problemów psychicznych, podejmując działania służące wyrównaniu ich szans na studiach.