Białoruś: Grodno – miasto królewskie II

W dniach 25-29 kwietnia 2019 r. grupa studentów Katedry Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej wzięła udział w badaniach terenowych w Grodnie (Białoruś), realizowanych w ramach przedmiotu „Studium terenowe”. Badania zostały sfinansowane ze środków Programu Indywidualizacji Kształcenia UW. W trakcie wyjazdu studenci zwiedzili muzea (historyczno-architektoniczny, E. Orzeszkowej, M. Bogdanowicza, panoramy miasta Grodno),  uczestniczyli w wycieczkach (po Nowym Świecie (przewodnik dr A. Czerniakiewicz), po cmentarzu Farnemu (przewodnik A. Waszkiewicz),  oraz spacerowali po historycznym centrum miasta, dzięki którym poznali historię Grodna, jego kulturę, architekturę i znane osobowości.
Uczestnicy wycieczki mieli również okazję spróbować potraw kuchni białoruskiej.

Opiekunami z ramienia Katedry byli: prof. Aleksander Wirpsza oraz prof. Viachaslau Shved