Prezentacja pierwszego przekładu na język polski powieści Wałerjana Pidmohylnego „Miasto”

W czwartek 18.04.2024 r. nasi wspaniali studenci i znakomite studentki specjalizujący się w kulturze ukraińskiej w ramach zajęć (Historia kultury krajów regionu po 1918 roku (II) – Ukraina oraz Problemy kultury krajów regionu (II) – Ukrainy) uczestniczyli razem z mgr. Kamilem Dwornikiem, asystentem KSIEŚW w prezentacji pierwszego przekładu na język polski powieści Wałerjana Pidmohylnego „Miasto”.
Ukraińska powieść urbanistyczna ukazała się w przekładzie Marcina Gaczkowskiego nakładem Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu. W trakcie prezentacji studentki i studenci zapoznali się z życiorysem autora, charakterystyką ukraińskiego modernizmu w literaturze oraz przemianami kultury ukraińskiej doby rozstrzelanego odrodzenia lat 20. XX wieku.