Sesja programu „Witamy w Polszczy” Język i kultura polska dla Ukraińców. O różnicach i podobieństwach między naszymi językami i kulturami.

Trwa sesja programu „Witamy w Polszczy” Język i kultura polska dla Ukraińców. O różnicach i podobieństwach między naszymi językami i kulturami, którą realizujemy w ramach projektu NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.
Razem z uczestnikami z Charkowa V.N. Karazin Kharkiv National University, Żytomierza Житомирський Державний Університет імені Івана Франка, ННІ філології та журналістики, Lwowa Львівський національний університет імені Івана Франка, Кафедра зарубіжної преси та інформації ЛНУ ім. І.Франка i Doniecka-Winnicy Донецький національний університет імені Василя Cтуса szukamy śladów, podobieństw i różnic między kulturami polską i ukraińską.
Byliśmy już w Lublinie i Warszawie. Dzięki pomocy naszych przyjaciół z UMCS, Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Muzeum Narodowe w Lublinie, Muzeum Narodowe w Warszawie mieliśmy szansę trafić tam, gdzie można znacznie lepiej zrozumieć i poczuć to, o czym teoretycznie rozmawiamy podczas prezentacji projektów naszych uczestników. Przed nami Gdańsk i Trójmiasto.

Data publikacji: 12 June 2024