Wizyta studentów z Państwowego Uniwersytetu w Żytomierzu w ramach Programu NAWA

Dwa razy w czerwcu i wrześniu, w dniach 11-18.06.2022 i 11-18.09.2022 gościliśmy grupę studentów z Państwowego Uniwersytetu w Żytomierzu, którzy realizowali wspólnie z naszymi studentami program Kultura I Rzeczypospolitej w dialogu z kulturą ukraińską w ramach konkursu Promocja Języka Polskiego Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (http://pjp.uw.edu.pl/kultura-i-rzeczypospolitej/).

W czasie pierwszej sesji oprócz różnorodnych zajęć dydaktycznych w budynku przy ul. Dobrej 55, w muzeach i ciekawych miejscach Warszawy musieliśmy się po prostu poznać by pełną parą rozpocząć pracę w polsko-ukraińskich grupach mieszanych. Pracowaliśmy więc i razem i w tak zwanych podzespołach, którymi opiekowali się pracownicy Katedry Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej i pracownicy Uniwersytetu w Żytomierzu. Druga sesja to dalsza część pracy nad projektami i ich prezentacja, poznawanie Warszawy i nauka języka polskiego dla studentów z Ukrainy. A nasi studenci okazali się wybitnymi nauczycielami!

Data publikacji: 24 September 2022