Dzień z NAWA na SGH

4 kwietnia 2019 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się spotkanie z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej pt. „Dzień z NAWA”. Celem spotkania było przedstawienie programów finansowania wspierających umiędzynarodowienie oferty programowej szkół wyższych.

W pierwszej części spotkania przedstawiono Programy dla naukowców. Obecnie trwa nabór wniosków na (1) Program im. Bekkera – średniookresowa mobilność naukowców, który daje duże możliwości naukowcom w realizacji planów badawczych za granicą.

Ponadto przedstawiono pozostałe programy, m.in.: (2) Program im. Iwanowskiej – wyjazdy dla doktorantów na okres od 6 do 12 miesięcy do dowolnego ośrodka na świecie; (3) Program im. Ulama – program przyjazdowy dla naukowców z zagranicy (nabór wniosków trwa do końca kwietnia), oraz zapowiedziano programy zaplanowane na 2019 r.

Dalsza część spotkania była poświęcona promocji polskiego szkolnictwa wyższego za granicą oraz programom dla instytucji.

Szczegółowa informacja na temat możliwości, jakie proponuje NAWA, można znaleźć na ich stronie:

www.nawa.gov.pl

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z ich ofertą.

Data publikacji: 04 April 2019