Objazd naukowy: Ukraina: Kijów – Animacja kultury w krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej

06.09-10.09.2021

Projekt umożliwił studentom WLS zdobycie wiedzy na temat aktualnego stanu kultury ukraińskiej, pokazany z perspektywy Ukrainy – Kijowa i Charkowa. Poza informacjami o najnowszej kulturze ukraińskiej z ust jej przedstawicieli w tym studentów Charkowskiego Uniwersytetu Państwowego, studenci otrzymali wiedzę z zakresu funkcjonowania instytucji kultury o charakterze państwowym (muzea, biblioteki) i pozarządowym (NGO) w warunkach ukraińskich. Co szczególnie istotne – wyjazd dał możliwość dialogu i konfrontacji własnych wyobrażeń na różne tematy związane z kulturą współczesnej Polski i Ukrainy studentów warszawskiego kulturoznawstwa Europy Środkowo-Wschodniej i charkowskich polonistyczno-ukrainistycznych studiów.