Informacja o odwołanych zajęciach i dyżurach pracowników oraz doktorantów KSI.
Informacja o odwołanych zajęciach i dyżurach pracowników oraz doktorantów KSI.
Biuro Współpracy z Zagranicą ogłosiło zasady kwalifikacji na studia częściowe (SMS) w krajach programu (KA103) w ramach tzw. drugiej tury (ogólnouniwersyteckiej). (more…)
Biuro Współpracy z Zagranicą informuje o wolnych miejscach w ramach programu Erasmus+ na praktyki
Zmienione programy studiów już od 1 października 2018!
Katedra Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej od roku 2018/2019 oferuje zmienione programy kształcenia na studiach I oraz II stopnia.
Uwzględniliśmy przede wszystkim uwagi naszych studentów i obserwacji rynku pracy, zadbaliśmy o to, by wiedza otrzymywana przez studentów na obu poziomach studiów nie pokrywała się, by zagadnienia były aktualne, często ujęte w perspektywie porównawczej. Zmieniliśmy nazwy niektórych przedmiotów, tak by lepiej odzwierciedlały przekazywane w ich ramach treści, termin (semestrów) niektórych zajęć tak, by studenci posiadali odpowiednią wiedzę do pełnego uczestnictwa w zajęciach i sposób zaliczenia niektórych przedmiotów, tak by pozostawały w odpowiedniości z formą i trybem zajęć. Co najważniejsze – uzupełniliśmy nasze programy studiów o nowe przedmioty!
Na studiach I stopnia studenci wybierać mogą z szeregu nowych przedmiotów na roku I, m.in. takich jak: Wiedza o języku i Wiedza o teatrze. Na pasjonatów kultur krajów Europy Środkowo-Wschodniej – oprócz nauki języków regionu – czekać będą nowe przedmioty, m.in.: Wstęp do kulturowej historii regionu: etniczność / naród, polityka / państwotwórczość, religia stosunki wyznaniowe, Proseminarium: źródła do badań Europy Środkowo-Wschodniej oraz Nowe media w kulturze regionu.
Ramowy program studiów I stopnia poniżej – zachęcamy do zapoznania się:
http://ksi.uw.edu.pl/download/3514/
Studia II stopnia przygotowują specjalistów w zakresie problematyki Europy Środkowo-Wschodniej i są podzielone na ścieżki: dyplomacja kulturalna, promocja i animacja kultury, kształtowanie przekazu medialnego. W ofercie nowe przedmioty i bloki programowe, m.in.: Klucz do regionu – konflikty i relacje oraz Klucz do regionu: formy kultury.
Ramowy program studiów II stopnia poniżej:
http://ksi.uw.edu.pl/download/3517/
Zapraszamy do nas!
Odwiedźcie nas także podczas Dnia Otwartego UW – już niedługo – 21 kwietnia 2018!
Komisja kwalifikacyjna Erasmus+ zdecydowała o wstępnym zakwalifikowaniu na studia częściowe zagranicą.
2 marca oficjalnie otworzy się nowa siedziba Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Warszawskiego. Ośrodek jest punktem pierwszej pomocy psychologicznej dla społeczności uniwersytetu. (more…)
Od 06.02.2018 r. można składać wnioski o stypendium Erasmus+ na studia częściowe zagranicą.
Uniwersytet Warszawski realizując działania równościowe określone w Strategii HR Excellence in Research, przygotował specjalną stronę internetową Równoważni UW. (more…)
Harmonogram sesji egzaminacyjnej semestru zimowego 2017/2018: Sesja egzaminacyjna zima 2017-18
Zaliczenie przedmiotu – uznanie oceny z przedmiotu już zaliczonego w innym programie studiów
Uprzejmie przypominamy, że wszelkie sprawy studenckie w KSI (tok studiów) są rozwiązywane formalnie w oparciu o podanie (prośbę pisemną) składane w sekretariacie Katedry (najlepiej z odpowiednim wyprzedzeniem, jeśli nie jest ono dokładnie określone w przepisach).
Przepisywanie oceny nie wiąże się z dosłownym “przepisaniem oceny”, a uznaniem przedmiotu za równoważny – tj. wykładnię tu stanowią przepisy Regulaminu UW, punkt VII, „Zaliczenie etapu studiów”, paragraf 35, punkt 2. czyli: „ (…) Te same przedmioty nie mogą służyć do rozliczenia różnych etapów studiów lub innych studiów (…).” Prosimy pamiętać, że inne zasady obowiązują studentów, którzy studiują równolegle oraz np. studentów, którzy zostali skreśleni z innego programu lub posiadają przedmioty nierozliczone, nadliczbowe, itp.
Wszystkie sprawy rozpatrywane są indywidualnie, dlatego zachęcamy do kontaktu z kierownikiem ds. studenckich w Katedrze, który podejmuje decyzję po konsultacji (wykładowca, kierownik jednostki, Dziekanat ds. Studenckich, Prodziekan i BSS UW).
Szkolenie i zaliczenie przedmiotu BHP
Przypominamy, że wszyscy studenci rozpoczynający naukę zobowiązani są do zaliczenia przedmiotu w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, czyli BHP.
Przypominamy też, że szkolenie to można przejść korzystając z platformy COME UW (wybieramy zakładkę: „kursy dla studentów I roku”) i należy to uczynić do 9 lutego 2018r. :
https://www.come.uw.edu.pl/
https://kampus.come.uw.edu.pl/course/index.php?categoryid=12
Zwolnieni z zaliczenia szkolenia BHP są:
– studenci, którzy zaliczyli ten przedmiot na innym Wydziale Uniwersytetu Warszawskiego (ale nie wcześniej niż w roku 2013/2014).
– studenci, którzy zaliczyli przedmiot BHP na innej uczelni i posiadają dokument, który to potwierdza.
Wskazani wyżej studenci muszą o tym fakcie poinformować Sekcję Toku Studiów BSS lub Panią Dorotę Olejarkę w Inspektoracie BHP i OP.