(Polski) Informacje na temat rekrutacji na studia w Katedrze

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Uwaga! Zmienione, nowe programy studiów w KSI już od 1 października 2018!

 

Szanowni Państwo! Szanowni Studenci! Szanowni Kandydaci!

 

Katedra Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej od roku 2018/2019 oferuje zmienione programy kształcenia na studiach I oraz II stopnia.

Uwzględniliśmy przede wszystkim uwagi naszych studentów i obserwacji rynku pracy, zadbaliśmy o to, by wiedza otrzymywana przez studentów na obu poziomach studiów nie pokrywała się, by zagadnienia były aktualne, często ujęte w perspektywie porównawczej. Zmieniliśmy nazwy niektórych przedmiotów, tak by lepiej odzwierciedlały przekazywane w ich ramach treści, termin (semestrów) niektórych zajęć tak, by studenci posiadali odpowiednią wiedzę do pełnego uczestnictwa w zajęciach i sposób zaliczenia niektórych przedmiotów, tak by pozostawały w odpowiedniości z formą i trybem zajęć. Co najważniejsze – uzupełniliśmy nasze programy studiów o nowe przedmioty!

Na studiach I stopnia studenci wybierać mogą z szeregu nowych przedmiotów na roku I, m.in. takich jak: Wiedza o języku i Wiedza o teatrze. Na pasjonatów kultur krajów Europy Środkowo-Wschodniej – oprócz nauki języków regionu – czekać będą nowe przedmioty, m.in.: Wstęp do kulturowej historii regionu: etniczność / naród, polityka / państwotwórczość, religia stosunki wyznaniowe, Proseminarium: źródła do badań Europy Środkowo-Wschodniej oraz Nowe media w kulturze regionu.

Ramowy program studiów I stopnia poniżej – zachęcamy do zapoznania się:

http://ksi.uw.edu.pl/download/3514/

 

Studia II stopnia przygotowują specjalistów w zakresie problematyki Europy Środkowo-Wschodniej i są podzielone na ścieżki: dyplomacja kulturalna, promocja i animacja kultury, kształtowanie przekazu medialnego. W ofercie nowe przedmioty i bloki programowe, m.in.: Klucz do regionu – konflikty i relacje oraz Klucz do regionu: formy kultury.

Ramowy program studiów II stopnia poniżej:

http://ksi.uw.edu.pl/download/3517/

Zapraszamy do nas!

Z ofertą Katedry można było zapoznać się podczas Dnia Otwartego UW w dniu 21 kwietnia 2018. W ramach prezentacji jednostki odbyło się także spotkanie dla kandydatów na studia w naszej Katedrze. Jak prezentowało się stoisko naszej Katedry mogą Państwo zobaczyć na profilu jednostki na Facebooku: https://www.facebook.com/ksiuwedupl/photos/pb.308868759248214.-2207520000.1525620492./1307797899355290/?type=3&theater

 
Aktualne informacje na temat prowadzonej rekrutacji na studia (licencjackie i magisterskie) w Katedrze znajdą Państwo pod linkami:
 
Harmonogram rekrutacji na studia prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim w roku 2018/2019:
 
 

 

 
 

Data publikacji: 25 July 2017