Kongres Semiotyczny

W czerwcu 2022 roku pracownicy Katedry Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej i jednocześnie członkowie prowadzonej w ramach Katedry Pracowni Semiotyki Kultury Europy Środkowo-Wschodniej — której pracami kieruje Pani Doktor Olga Lesicka — złożyli wniosek konkursowy do międzynarodowej organizacji naukowej skupiającej semiotyków ze światowych wiodących ośrodków akademickich — International Association for Semiotic Studies (IASS-AIS) — o organizację 16 Światowego Kongresu Semiotycznego — 16th World Congress of IASS-AIS — na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego w roku 2024.

Po koniec sierpnia 2022 roku Wydział Lingwistyki Stosowanej otrzymał oficjalną nominację do organizacji Światowego Kongresu Semiotycznego.

Sukces ten jest wynikiem współpracy merytorycznej badaczy z Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiego towarzystwa Semiotycznego, którzy wsparli Pracownię Semiotyki Kultury Europy Środkowo-Wschodniej merytorycznie jak i organizacyjnie.

Zarząd IASS-AIS docenił starania wnioskodawców, którzy jako ideę przewodnią wskazali konsolidację i aktywizację środowiska semiotycznego w Polsce. Niewątpliwie organizacja 16 Światowego Kongresu Semiotycznego przyczyni się do odrodzenia bogatej tradycji Polskiej Szkoły Semiotycznej. Zapraszamy do podjęcia współpracy studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego.

We are pleased to announce that the Cultural Semiotics of Central and Eastern Europe Laboratory (CSCEE) Department of Intercultural Studies in Central-Eastern Europe, Faculty of Applied Linguistics, the University of Warsaw, under the direction of Mrs Olga Lesicka (PhD) was appointed as a primary organiser of 16th World Semiotics Congress of International Association for Semiotic Studies (IASS-AIS).

CSCEE staff members participated in an international competition organised by the International Association for Semiotic Studies (IASS-AIS) in June 2022, backed by scholars at the Faculty of Philosophy of the University of Warsaw and the Polish Semiotic Society, to have the honor of organising the 16th World Semiotics Congress for IASS-AIS. Consequently, CSCEE and its partners were finally appointed and received the official IASS-AIS nominations after August 2022.

Undeniably, the 16th World Semiotics Congress will significantly contribute to revitalising the rich tradition of the Polish School of Semiotics through the event’s organisation. In this regard, we invite doctoral students and employees of the University of Warsaw, especially those of our faculty, to work with us as part of our team.

Data publikacji: 07 February 2023