WYKŁAD „Rewitalizacja językowa i kulturowa. Przypadek Wilamowian”

Szanowni Państwo,

Pracownia Badań nad Kulturą Pogranicza zaprasza dnia 05 marca 2021 roku o godz. 13-15-14.45 na wykład Pana Tymoteusza Króla na temat Rewitalizacja językowa i kulturowa. Przypadek Wilamowian

Tymoteusz Król to aktywista na rzecz rewitalizacji języka wilamowskiego, członek Stowarzyszenia „Wilamowianie”, etnolog, doktorant w Instytucie Slawistyki PAN, współpracownik Centrum Zaangażowanych Badań nad Ciągłością Kulturową na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie zajmuje się analizą pamięci Wilamowian o powojennych prześladowaniach.

Wystąpienie jest częścią projektu Closed islands or multicultural microregions? Critical discourse analysis of texts of Sprachinselforscher concerning Hałcnów (Alza) and Wilamowice (Wymysoü) finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (the Polish National Agency for Academic Exchange) w ramach programu im. Iwanowskiej (Iwanowska programme).

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM:
Passcode: 202207

Data publikacji: 01 March 2021