Informacje na temat rekrutacji na studia w Katedrze

Uwaga! Zmienione, nowe programy studiów w KSI już od 1 października 2018!

Szanowni Państwo! Szanowni Studenci! Szanowni Kandydaci!

Katedra Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej od roku 2018/2019 oferuje zmienione programy kształcenia na studiach I oraz II stopnia.

Uwzględniliśmy przede wszystkim uwagi naszych studentów i obserwacji rynku pracy, zadbaliśmy o to, by wiedza otrzymywana przez studentów na obu poziomach studiów nie pokrywała się, by zagadnienia były aktualne, często ujęte w perspektywie porównawczej. Zmieniliśmy nazwy niektórych przedmiotów, tak by lepiej odzwierciedlały przekazywane w ich ramach treści, termin (semestrów) niektórych zajęć tak, by studenci posiadali odpowiednią wiedzę do pełnego uczestnictwa w zajęciach i sposób zaliczenia niektórych przedmiotów, tak by pozostawały w odpowiedniości z formą i trybem zajęć. Co najważniejsze – uzupełniliśmy nasze programy studiów o nowe przedmioty!

Na studiach I stopnia studenci wybierać mogą z szeregu nowych przedmiotów na roku I, m.in. takich jak: Wiedza o języku i Wiedza o teatrze. Na pasjonatów kultur krajów Europy Środkowo-Wschodniej – oprócz nauki języków regionu – czekać będą nowe przedmioty, m.in.: Wstęp do kulturowej historii regionu: etniczność / naród, polityka / państwotwórczość, religia stosunki wyznaniowe, Proseminarium: źródła do badań Europy Środkowo-Wschodniej oraz Nowe media w kulturze regionu.

Ramowy program studiów I stopnia poniżej – zachęcamy do zapoznania się:

Studia II stopnia przygotowują specjalistów w zakresie problematyki Europy Środkowo-Wschodniej i są podzielone na ścieżki: dyplomacja kulturalna, promocja i animacja kultury, kształtowanie przekazu medialnego. W ofercie nowe przedmioty i bloki programowe, m.in.: Klucz do regionu – konflikty i relacje oraz Klucz do regionu: formy kultury.

Ramowy program studiów II stopnia poniżej:

Zapraszamy do nas!

Odwiedźcie nas także podczas Dnia Otwartego UW na naszym stoisku – już niedługo – 21 kwietnia 2018!

Spotkanie dla kandydatów na studia w naszej Katedrze odbędzie się tego dnia o godzinie 12.00 w sali nr 216, Kampus Główny, Budynek Starej Biblioteki, szczegóły na stronach UW:

Dzień Otwarty – 21 kwietnia 2018 r.

Informacje na temat aktualnie prowadzonej rekrutacji na studia (licencjackie i magisterskie) w Katedrze znajdą Państwo pod linkami:

Harmonogram rekrutacji na studia prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim w roku 2018/2019:

Data publikacji: 25 July 2017