Informacje na temat rekrutacji na studia w Katedrze

Uwaga! Zmienione, nowe programy studiów w KSI już od 1 października 2018!

 

Szanowni Państwo! Szanowni Studenci! Szanowni Kandydaci!

 

Katedra Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej od roku 2018/2019 oferuje zmienione programy kształcenia na studiach I oraz II stopnia.

Uwzględniliśmy przede wszystkim uwagi naszych studentów i obserwacji rynku pracy, zadbaliśmy o to, by wiedza otrzymywana przez studentów na obu poziomach studiów nie pokrywała się, by zagadnienia były aktualne, często ujęte w perspektywie porównawczej. Zmieniliśmy nazwy niektórych przedmiotów, tak by lepiej odzwierciedlały przekazywane w ich ramach treści, termin (semestrów) niektórych zajęć tak, by studenci posiadali odpowiednią wiedzę do pełnego uczestnictwa w zajęciach i sposób zaliczenia niektórych przedmiotów, tak by pozostawały w odpowiedniości z formą i trybem zajęć. Co najważniejsze – uzupełniliśmy nasze programy studiów o nowe przedmioty!

Na studiach I stopnia studenci wybierać mogą z szeregu nowych przedmiotów na roku I, m.in. takich jak: Wiedza o języku i Wiedza o teatrze. Na pasjonatów kultur krajów Europy Środkowo-Wschodniej – oprócz nauki języków regionu – czekać będą nowe przedmioty, m.in.: Wstęp do kulturowej historii regionu: etniczność / naród, polityka / państwotwórczość, religia stosunki wyznaniowe, Proseminarium: źródła do badań Europy Środkowo-Wschodniej oraz Nowe media w kulturze regionu.

Ramowy program studiów I stopnia poniżej – zachęcamy do zapoznania się:

http://ksi.uw.edu.pl/download/3514/

 

Studia II stopnia przygotowują specjalistów w zakresie problematyki Europy Środkowo-Wschodniej i są podzielone na ścieżki: dyplomacja kulturalna, promocja i animacja kultury, kształtowanie przekazu medialnego. W ofercie nowe przedmioty i bloki programowe, m.in.: Klucz do regionu – konflikty i relacje oraz Klucz do regionu: formy kultury.

Ramowy program studiów II stopnia poniżej:

http://ksi.uw.edu.pl/download/3517/

Zapraszamy do nas!

Z ofertą Katedry można było zapoznać się podczas Dnia Otwartego UW w dniu 21 kwietnia 2018. W ramach prezentacji jednostki odbyło się także spotkanie dla kandydatów na studia w naszej Katedrze. Jak prezentowało się stoisko naszej Katedry mogą Państwo zobaczyć na profilu jednostki na Facebooku: https://www.facebook.com/ksiuwedupl/photos/pb.308868759248214.-2207520000.1525620492./1307797899355290/?type=3&theater

 
Aktualne informacje na temat prowadzonej rekrutacji na studia (licencjackie i magisterskie) w Katedrze znajdą Państwo pod linkami:
 
Harmonogram rekrutacji na studia prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim w roku 2018/2019:
 
 

 

 
 

Data publikacji: 25 July 2017